تجربه سادگی تمام تر و رزرواسیون سریع

رزرواسیون بیونا

جزییات

  • خانه
  • جزییات مجله زیبایی

کوتاهی مو و تغییر در چهره

کوتاهی مو و تغییر در چهره

کوتاهی موی زنانه و تغییر در چهره

امروزه اکثر بانوان به دنبال تغییر در چهره ی خود هستند تا تنوعی بر روی صورت خود ایجاد کنند یکی از این راه ها کوتاهی مو می باشد که با توجه به جنس مو و فرم صورت می توانید مدل کوتاهی مو زنانه را انتخاب کنید. همچنین کسانی که موخوره ی زیادی در موهای خود دارند و یا به علت دکلره و رنگ کردن مکرر، موهایشان سوخته و آسیب دیده است، مجبور به کوتاهی مو می شوند تا موهای سالم تری داشته باشند. بیشتر خانم هایی که شاغل هستند و یا وقت و انرژی کافی برای رسیدگی به موهای بلند را ندارند به دنبال موهای کوتاه می روند. تیم رزرواسیون بیونا به شما کمک می کند تا بفهمید موی کوتاه مناسب فرم صورت شما می باشد یا نه؛ با استفاده از یک مداد و خط کش می توانید امتحان کنید. ابتدا خط کش را زیر گوش و مداد را زیر چانه ی خود قرار دهید، اگر فاصله بین مداد و خط کش 5/5 سانتی متر بود یعنی موی کوتاه برای فرم صورتتان مناسب است در غیر اینصورت برای شما مناسب نمی باشد.

انواع مدل کوتاهی موی زنانه

مدل موی باب:

در این مدل کوتاهی موی زنانه ، معمولا جلوی مو بلند تر از موهای پشت سر می باشد. مدل موی باب بین دختران جوان محبوبیت زیادی دارد. مدل موی باب انواع مختلفی دارد که شامل باب نامتقارن، باب بلند، باب کوتاه، باب زاویه دار، باب مواج و لایه دار، باب با چتری، باب بلانت یک طرفه، باب فانتزی می باشد که با توجه به فرم صورت و سلیقه ی شخصی می توانید یکی از مدل ها را انتخاب کنید. این مدل برای اکثر فرم های صورت مناسب می باشد و مراقبت از آن بسیار ساده است.

مدل موی لیر یا لایه ای :

اگر موهای نازک و کم حجمی دارید و میخواهید پرپشت به نظر برسد این مدل کوتاهی موی زنانه را به شما پیشنهاد می کنیم. در این مدل موها به صورت لایه ای کوتاه می شود و قد موها صاف و یکدست نمی شود و حالت نامنظمی دارند. مدل موی لایه ای را می توانید با انواع مدل های دیگر مانند چتری ترکیب کنید و چهره ی رو خود را جذاب تر کنید. مدل موی لایه ای به نام مدل موی پر نیز معروف است، زیرا این مدل همانند پرهای پرنده می باشد.

سامانه رزرواسیون بیونا

مدل موی مصری:

اگر بخواهیم به تاریخچه این مدل مو اشاره کنیم می توان گفت که این مدل مو از یک شخصیت مشهور مصری به نام کلئوپاترا گرفته شده است.کلئوپاترا که یکی از زیبارویان مصری بوده و در زمان خود مردان زیادی شیفته زیبایی او شده بودند، این زن مدل مویی داشت که از جلو به شکل چتر بود و از کناره ها یک اندازه و تا گوش ها و حتی شانه بلند بود. امروزه ما این مدل کوتاهی موی زنانه را با عنوان مدل موی مصری میشناسیم که طرفداران بسیاری هم دارد. این مدل مو باعث میشود که صورت را چاق تر و گردتر نشان دهد پس اگر صورت گرد و چاقی دارید مناسب شما نیست. همچنین برای افرادی با صورت مستطیلی هم مناسب نیست چرا که این مدل مو تقریبا هم سطح چانه است و باعث میشود چشم ها به سمت فک میبرد که تنها کشیدگی صورت افراد مستطیلی است. اما اگر فرم صورت مثلثی و لوزی دارید این مدل مو کاملا مناسب شما است و باعث میشود چهره تان را زیباتر نشان دهد.

مدل موی پیکسی:

شاید برایتان جالب باشد که بدانید چرا اسم این مدل کوتاهی موی زنانه را پیکسی گذاشته اند. باید بگوییم که پیکسی در واقع از موجودات اساطیری پیکسی الهام گرفته شده است. شما این مدل مو را در شخصیت های دیزنی به خصوص تینکر بل هم میتوانید ببینید. پیکسی امروزه یک مدل کوتاهی موی زنانه بسیار زیبا است که خانم های زیادی از آن استفاده می کنند. این مدل مو یک حالت پسرانه دارد که در ایران به اسم مدل موی سه سانتی هم معروف است. پیکسی انواع مختلفی دارد که شامل پیکسی کوتاه، پیکسی همراه با چتری، پیکسی نامتقارن، پیکسی تراشیده می باشد. که شما می توانید با توجه به فرم صورتتان و سلیقه شخصیتان یکی از این مدل های کوتاهی مو را انتخاب کنید. این مدل مو بیشتر برای صورت های گرد و بیضی مناسب است. برای انجام این نوع از مدل کوتاهی موی زنانه باید زاویه کوتاهی مو ۹۰ درجه باشد  و انگشتان دست موازی با سر باشند. بلندی مو هم میتواند روی گوش را بپوشاند.

در این مقاله، تیم رزرواسیون آنلاین بیونا شما را با چند مدل کوتاهی موی زنانه آشنا کرد تا شما عزیزان بتوانید چهره ی خود را زیباتر و جوانتر کنید. امیدواریم نهایت استفاده را از این مقاله برده باشید و با این مدل مو ها زیباتر از همیشه بدرخشید.

نظرات

درج نظر