تجربه سادگی تمام تر و رزرواسیون سریع

رزرواسیون بیونا

جزییات

  • خانه
  • جزییات مجله زیبایی

کاشت ناخن طبیعی

کاشت ناخن طبیعی

کاشت ناخن طبیعی

این یک امر طبیعی و ساده هست که بانوان توجه ویژه ای به دستانشان دارند. موضوع ارث و فیزیولوژیک در شکل و فرم ظاهری ناخن ها تاثیر دارد و ممکن است همه ی ناخن ها با زیبایی های استاندارد شده هماهنگی نداشته باشند. می توان به این دسته از افراد که ناخن های زیبایی ندارند، کاشت ناخن طبیعی را پیشنهاد کرد. این ناخن ها مانند ناخن های اصلی، نیاز به مراقبت و ترمیم دارند و در بازه زمانی بیست روز تا یک ماه باید برای ترمیم به سالن زیبایی مراجعه کرد. در نتیجه کاشت ناخن طبیعی پیشنهاد مناسبی برای افرادی است که به زیبایی دستانشان اهمیت می دهند.

کاشت ناخن دیپینگ

در این روش از کاشت ناخن طبیعی از لیکوئید استفاده نمی شود و فقط پودر و پرایمر به کار برده می شوند. ترتیب انجام کار ها به این صورت می باشد: ابتدا آماده سازی و زیرسازی ناخن ها انجام می شود و پس از آن، از ضد قارچ استفاده می شود. در این مرحله باید یک لایه پرایمر به سطح ناخن زده شود و پس از آن، ناخن باید به یکباره و به طور عمودی، در پودر فرو برده شود. در این روش از کاشت ناخن طبیعی برای رسیدن به حجم دلخواه در ناخن ها، این عملیات باید تکرار شوند تا ناخن ها به حجم دلخواه برسند و در آخرین مرحله باید سوهان کشی و بافرینگ انجام گیرد و پس از پولیش ناخن ها، کاشت ناخن دیپینگ به پایان رسیده است.

 کاشت ناخن به روش فیبر یا گیاهی

به کسانی که ممکن است پوستشان نسبت به مواد حساسیت زا، حساسیت نشان دهد، این نوع از کاشت ناخن توصیه می شود. در این نوع کاشت ناخن، با گذاشتن الیاف طبیعی به عنوان تیپ که شبیه به کاغذهای بریده شده می باشد، کاشت ناخن انجام می شود. موادی که در کاشت ناخن فیبری مورد استفاده قرار می گیرد، همانند مواد ژله ای است اما فرمولاسیون متفاوتی نسبت به کاشت ژله ای دارد. همچنین پس از هر مرحله، دست باید درون دستگاه UV قرار بگیرد و سوهان کشی انجام شود. به دلیل استفاده از مواد طبیعی در این روش، می توان گفت این نوع کاشت ناخن، کاشت ناخن طبیعی می باشد.

کاشت ناخن قالبی یا دوال

در کاشت ناخن قالبی، از قالب هایی با سایز طبیعی ناخن ها استفاده می شود. روش کار به این صورت می باشد که مقداری از مواد کاشت در قالب ریخته می شود و با مهارت روی صدف ناخن ها قرار می گیرد و پس از چند ثانیه قالب باید از مواد روی ناخن جدا و برداشته شود. نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که دوام انواع کاشت ناخن قالبی بسیار کم است و احتمال هواگیری و شکسته شدن زیاد می باشد. این نوع کاشت ناخن طبیعی یک ویژگی خوب دارد و آن این است که ناخن کار با سرعت بالایی می تواند ناخن های هر دو دست را بدون استفاده از سوهان کاری مختلف کاشت کند. چیزی که توجه اکثر خانم ها را در گذشته درباره این نوع کاشت ناخن طبیعی جلب کرده بود، برجستگی زیبا و همچنین درخشش چشمگیر آن بوده است اما امروزه دیگر از این روش به خاطر مشکلاتی که دارد، خیلی کم استفاده می شود.

سامانه رزرواسیون بیونا

کاشت ناخن با فرمر

در این نوع کاشت، مواد مورد استفاده روی ناخن قرار داده می شود و برای فرم دادن و بلند کردن ناخن از ابزاری به نام فرمر استفاده می شود. فرمر می تواند یک بار مصرف یا چند بار مصرف باشد که نوع چند بار مصرف آن از جنس فلز و طلق است و فرمر های یکبار مصرف کاغذی می باشند. این نوع کاشت از مناسب ترین گزینه ها برای ناخن هایی با صدف کوچک است زیرا فرمر زیر ناخن تعبیه می شود و به وسیله آن می توان به راحتی صدف سازی کرد. این روش کاشت برای افرادی که به دنبال کاشت ناخن طبیعی و نچرال هستند انتخاب بسیار خوبی است.

کاشت ناخن گریم

یکی از شیوه های نوین در زمینه کاشت ناخن، روش گریم است. مزیت این روش نسبت به روش های دیگر این است که آسیب دیدگی و عیب های ناخن مثل نا فرم و زرد بودن آن را می پوشاند و همچنین به ناخن ها استحکام بالاتری می دهد. یکی از زیر شاخه های کاشت گریم، فرنچ دائم است که بیشتر برای افرادی با صدف ناخن بلند و کشیده توصیه می شود. پیشنهاد می شود برای داشتن یک کاشت ناخن طبیعی تر، فرنچ دائم را امتحان کنید.

کاشت ناخن کوتاه

کاشت کوتاه یکی از مقاوم ترین نوع کاشت ها است و احتمال شکستگی آن بسیار پایین است به همین دلیل برای بانوانی که سرکار می روند و امکان مراقبت زیاد از ناخن هایشان را ندارند یکی از مناسب ترین گزینه هاست. همچنین به دلیل سادگی در طراحی، با هر آرایش و لباسی متناسب خواهد بود. در نتیجه کاشت ناخن کوتاه یک انتخاب مناسب برای خانم هایی است که می خواهند علاوه بر داشتن ناخن های مرتب و زیبا یک کاشت ناخن طبیعی داشته باشند.

کاشت ناخن نمازی

کاشت موقت یا همان کاشت ناخن نمازی همانطور که از نامش پیداست برای افرادی مناسب می باشد که بعد از 1 یا 2 هفته داشتن ناخن های کاشت و بلند، می خواهند ناخن هایشان به حالت اولیه برگردد. در این روش، مواد مورد استفاده برای کاشتِ دراز مدت، استفاده نمی شود. در نتیجه مواد کمتری مصرف می شود و مشتری هم هزینه پایین تری پرداخت می کند. در این روش به دلیل ماندگاری کم، احتمال بروز قارچ و عفونت بسیار پایین است و البته معمولا انتخاب افرادی است کاشت ناخن طبیعی تری را می خواهند امتحان کنند.

رعایت بهداشت در کاشت ناخن طبیعی

ناخن کاشته شده به دلیل قرار گرفتن روی ناخن طبیعی از رسیدن اکسیژن به ناخن جلوگیری می کند و ممکن است منبعی برای رشد عفونت ها و میکروب ها باشد و باعث ایجاد بیماری های پوستی شود. در نتیجه مراقبت و رعایت بهداشت بعد از کاشت ناخن اهمیت فراوانی دارد. اولا از تمیز و بهداشتی بودن تجهیزات ناخن کار اطمینان حاصل کنید. دوما هنگام انجام کارهایی مانند ظرف شستن که دستتان باید با مواد شوینده برخورد کند از دستکش استفاده کنید و در نهایت برای ترمیم یا ریموو کاشت ناخن طبیعی از یک متخصص کمک بگیرید تا صدمه ای به ناخن هایتان وارد نشود و این کار به وسیله لوازم و ابزار های تخصصی و استریل انجام شود.

نظرات

درج نظر