تجربه سادگی تمام تر و رزرواسیون سریع

رزرواسیون بیونا

جزییات

  • خانه
  • جزییات مجله زیبایی

مراقبت از ناخن کاشت

مراقبت از ناخن کاشت از بیونا

کاشت ناخن

امروزه داشتن ناخن های زیبا از نشانه های آراستگی می باشد، به همین دلیل بانوان زیادی به دنبال روش هایی برای زیبا سازی ناخن های خود هستند. یکی از کارهایی که در این مورد می توان انجام داد کاشت ناخن است. کاشت ناخن علاوه بر زیبایی مناسب برای افرادی است که ناخن های شکننده دارند. البته برای کاشت ناخن باید موارد بهداشتی بسیاری را رعایت نمود و برای انجام آن به افراد متخصص و ماهر مراجعه کنیم. در واقع کاشت ناخن، افزودن یک ناخن مصنوعی بر روی ناخن های طبیعی یک فرد است. تا به این منظور ظاهری زیبا و خوش فرم به ناخن ها بدهد. یک کاشت خوب یک سری ویژگی هایی دارد از جمله به دوام و استحکام بالای آن و خوش فرم بودن و ظرافتش می توان اشاره کرد. مراقبت از ناخن کاشت اهمیت بسیاری دارد که باعث دوام و ماندگاری بالای ناخن کاشته شده می شود، در ادامه سامانه رزرواسیون بیونا به شما کمک می کند تا با راه های مراقبت از ناخن کاشت آشنا شوید.

نکات مهم در خصوص مراقبت از ناخن کاشت

·        ترمیم ناخن به طور منظم

برای ماندگاری و دوام ناخن ها باید هر دو یا سه هفته یکبار برای ترمیم ناخن های خود به ناخن کار خود مراجعه کنید.

·        دوری از آب و رطوبت زیاد

رطوبت زیاد، استحکام ناخن ها را کمتر می کند و باعث شکنندگی و ضعیف شدن ناخن ها می شود. از راه های مراقبت از ناخن کاشت این است که سعی کنید مدت زمانی طولانی ناخن های خود را در آب نگه ندارید و بلافاصله بعد از شستن دست ها یا حمام کردن، ناخن های خود را خشک کنید تا ناخن هایتان آسیب نبیند.

·        استفاده از روغن ها و کرم های مرطوب کننده

هرشب از روغن کوتیکول برای جلوگیری از ترک خوردن ناخن هایتان استفاده کنید، این روغن استحکام ناخن ها را بیشتر می کند و موجب تغذیه ناخن های طبیعی می شود. بعد از هربار شستشوی دست هایتان از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید تا لطافت دست و ناخن هایتان حفظ شود.

سامانه رزرواسیون بیونا

 استفاده از دستکش

برای مراقبت از ناخن کاشت، هنگام باغبانی و یا هنگام شستن ظرف ها از دستکش استفاده کنید. زمانی که می خواهید از محصولات شوینده استفاده کنید، حتما دستکش دستتان کنید چرا که ترکیبات شیمیایی موجود در شوینده ها به ناخن هایتان آسیب می رساند.

ریمو کردن ناخن ها توسط ناخن کار

اگر تخصصی در زمینه ناخن ندارید هرگز ناخن هایتان در خانه ریمو نکنید، این کار باید توسط یک شخص متخصص انجام شود تا به ناخن های طبیعی اتان آسیبی نرسد و باید با رعایت موارد بهداشتی در محیطی تمیز انجام شود. توصیه می شود برای مراقبت از ناخن کاشت حتما بعد از ریمو، ناخن هایتان را مانیکور کنید سپس ترمیم را انجام دهید.

مراقبت های لازم بعد از کاشت ناخن

·        از پاک کننده های حاوی ترکیبات الکل و استون استفاده نکنید.

·        از آتش و حرارت زیاد اجتناب کنید چرا که احتمال دارد ناخن کاشت شما، آب شود و به ناخن هایتان صدمه بزند.

·        از محصولات آرایشی چرب برای ناخن هایتان استفاده نکنید.

·        مواظب باشید ناخن هایتان هوا نکشد.

·        برای ریمو کردن ناخن هایتان به ناخن کار مراجعه کنید.

·        برای مراقبت از ناخن کاشت به هنگام کار با ابزار از دستکش استفاده کنید.

کاشت ناخن از لحاظ شرعی:

 نظر آیت الله خامنه ای در مورد غسل و وضو با ناخن کاشته شده این است که؛ اگر قابل کندن باشد ولو با صرف هزینه اما اگر کندن آن مشکل است و یا سختی آن بسیار است باید وضوی جبیره گرفته شود. به طور کلی از نظر آیت الله خامنه ای کاشت ناخن اگر باعث رسیدن آب به ناخن نشود وضو و غسل باطل می شود، در نتیجه مانع است.

از نظر آیت الله مکارم شیرازی کاشت ناخن اگر ضرورتی دارد اشکالی ندارد. برای وضو و غسل باید ناخن مصنوعی برداشته شود اما اگر امکان برداشتن آن نباشد یا سخت باشد باید وضو و غسل به صورت جبیره ای ( غسل جبیره ای: دست تر کشیدن بر روی ناخن مصنوعی) انجام شود.

در این مقاله سامانه رزرواسیون بیونا تلاش کرد تا برای شما مخاطبان نکاتی در خصوص مراقبت از ناخن کاشت و نظرات مراجع تقلید درمورد کاشت ناخن را ارائه دهد. امیدواریم این مطالب برای شما مفید بوده باشد.

نظرات

درج نظر