تجربه سادگی تمام تر و رزرواسیون سریع

رزرواسیون بیونا

جزییات

  • خانه
  • جزییات مجله زیبایی

مراقبت از ناخن شکسته

مراقبت از ناخن شکسته

مراقبت از ناخن شکسته

 

یکی از دغدغه هایی بسیاری از خانم ها با آن درگیر هستند، ناخن ها و زیبایی آن هاست. در این متن قرار است به این موضوع بپردازیم که اولا چگونه ناخن شکسته را ترمیم کنیم و ثانیا مراقبت از ناخن شکسته چگونه است؟ قطعا دلایل مختلفی می تواند برای شکستن ناخن های ما باشد، وسایل آشپزخانه، درب ماشین، کارهای روزمره و ... . در این مقاله سامانه رزرو آرایشگاه بیونا قصد دارد تا اطلاعات کاملی را در راستای مراقبت از ناخن های شکسته به شما منتقل کند پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

ترمیم ناخن شکسته

 

اولین روشی که ما می توانیم  ناخن خود را ترمیم کنیم این است که روی سطح ناخن به آرامی پولیش بکشید و مراقب باشید که به هیچ عنوان ناخن آسیب نبیند. سپس روی ناخن را با محلول پاک کننده ناخن یا ایزوپروپیل الکل تمیز کرده تا چربی و رطوبت اضافه را از بین برود. یک عدد چسب ابریشمی را به شکل مستطیل باریک برش بزنید. بعضا کل ناخن را چسب می زنند اما تنها روی قسمت شکسته شده کافی می باشد چون اگر کامل چسب بزنید ناخن بیش از حد ضخیم می شود. برای قرار دادن چسب روی شکستگی ناخن از موچین استفاده کنید.

 

وسیله مورد نیاز برای درست کردن ناخن شکسته

 

در ادامه موضوع مقاله ما یعنی مراقبت از ناخن شکسته، می رسیم به وسیله های کاربردی در مرحله درست کردن ناخن شکسته. روشی که ما برای شما در نظر گرفته ایم، تنها بر روی ناخن های تمیز قابل انجام است و لازم است که قبل از شروع کار لاک ناخن شکسته خود را پاک کنید. لزوما پاک کردن لاک همه ناخن‌ها نیاز نیست اما اگر بخواهید می‌توانید این کار را انجام دهید. پنبه مورد نظر را به لاک پاک کن آغشته کنید و به آرامی روی تمامی قسمت ‌های ناخن شکسته بکشید تا تمیز شود. مراقب باشید که پرزهای پنبه به شکستگی ناخن گیر نکند چون این پرزها و تکه های پنبه ممکن است داخل شکستگی باقی بماند و ناخن درست رشد نکند. برخی مواقع وقتی شکستگی ناخن خیلی عمیق باشد ممکن است باعث ایجاد زخم در پایه ناخن شود که در این شرایط باید بیشتر مراقب باشید و چند روی صبر کنید تا زخم بهبود یابد سپس به ترمیم ناخن بپردازید. مراقبت از ناخن شکسته می تواند از تمامی این موارد جلوگیری کند.

سامانه رزرواسیون بیونا

انواع آسیب های ناخن های شکسته

 

قبل از پرداختن به انواع آسیب های ناخن، باید این موضوع را در نظر بگیریم که سامانه رزرو آرایشگاه بیونا شرایط را برای شما مهیا کرده است تا بتوانید به راحتی رزرو آرایشگاه و خدمات مد نظر خود را انجام دهید. اما از انواع آسیب های ناخن می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

 

ریشه ناخن

 

·         این قسمت به نام ماتریکس ژرمینال هم شناخته می شود می شود.

·         این قسمت از ناخن زیر پوست و چند میلیمتر با انگشت فاصله دارد.

·         این قسمت معمولا بیشتر حجم ناخن را تولید می کند.

·         این قسمت ناخن فاقد ملانوسیت (سلول های تولیدکننده ملانین یا رنگدانه) می باشد.

·        لبه های ریشه ناخن، سفید و ساختار هلالی شکل هستند.

 

بستر ناخن

 

·         بستر ناخن قسمتی از ماتریکس ناخن می باشد که به نام، ماتریکس استریل شناخته می شود.

·         بستر ناخن شامل رگ های خونی، اعصاب و ملانوسیت ها می باشد.

·         ناخن از ریشه ساخته می شود و تا بستر ناخن ادامه دارد.

·         برای رشد طبیعی ناخن، باید بستر ناخن کاملا صاف باشد.

·        اگر صاف نباشد، ممکن است ناخن بشکند و یا شیاردار بلند شود.

 

صفحه ناخن

 

·         صفحه ناخن یا همان ناخن واقعی که از کراتین شفاف ساخته شده است.

·         ظاهر صورتی ناخن ناشی از رگ های خونی زیر ناخن است.

·         سطح زیر صفحه ناخن دارای شیارهایی در امتداد طول ناخن می باشد که به محکم شدن بستر ناخن کمک می کند.

از دیگر بخش های ناخن می توان به بشره، پریونیکیوم، هایپونیکیوم اشاره کرد که محافظت از هر کدام از این موارد، ضروری است.

 

سامانه رزرو آرایشگاه و اهمیت آن

 

همانطور که در جریان متن گفتیم، شما به وسیله  سامانه رزرو آرایشگاه بیونا به راحتی می توانید آرایشگاه مد نظر خود را در شهر مورد نظرتان سرچ کنید و به راحتی زمان خود را رزرو کنید. حتی شما به وسیله این سامانه می توانید نزدیک ترین مرکز زیبایی و آرایشی به خود را پیدا کنید و نمونه کار های این مجموعه ها را ببینید و زمان خود را رزرو کنید. رزرو آرایشگاه می تواند صرفه جویی قابل ملاحظه ای در زمان شما انجام دهد.

نظرات

درج نظر