تجربه سادگی تمام تر و رزرواسیون سریع

رزرواسیون بیونا

جزییات

  • خانه
  • جزییات مجله زیبایی

راه های جذاب برای تقویت ناخن و داشتن ناخنی زیبا

راه های جذاب برای تقویت ناخن و داشتن ناخنی زیبا

راه های جذاب برای تقویت ناخن و داشتن ناخنی زیبا

در این مقاله، سامانه رزرواسیون بیونا قصد دارد به شما مخاطبان عزیز روش های را جهت تقویت کردن ناخن ارائه کند تا ناخنی زیبا و محکمی داشته باشید. خانم ها باید برای این که ناخنی زیبا داشته باشند باید عادت های بهداشتی و غذایی خاصی را رعایت کنند. استفاده از روش هایی چون مانیکور برای داشتن ناخنی زیبا و محکم کافی نیست لذا باید ناخن ها هر روز تحت مراقبت باشند. راه های مراقبت از ناخن قسمت های مختلفی دارد که شامل موارد زیر می باشد:

ناخن های خود را همیشه تمیز و خشک نگه دارید

باکتری و میکروبها می توانند اغلب باعث بوجود آمدن مشکلاتی برا ناخن ها شوند. اگر قصد بلند کردن ناخن های خود را دارید حتما به نظافت ناخن ها توجه لازم را داشته باشید. سعی کنید هر روز ناخن های خود را تمیز کنید و به طور مرتب آن ها را شستشو دهید و سپس ناخن های خود را کاملا خشک کنید.

از جویدن ناخن ها بپرهیزید

جویدن ناخن ها باعث آسیب دیدن ناخن ها می شود. چون زمانی که ناخن ها در تماس با بزاق دهان قرار می گیرند دچار ضعف و شکنندگی می شوند و همچنین باعث آسیب  به کوتیکول های ناخن می شود. برای ترک عادت جویدن ناخن، به شما پیشنهاد می شود که ماده ای تلخ یا فلفل بر سر انگشتان خود بمالید تا به راحتی بتوانید از جویدن ناخن های خود پرهیز کنید.

مراقبت از پوست های اطراف ناخن

پوست اطراف ناخن ها بسیار حساس و ضعیف هستند و به راحتی پاره میشوند پس به شما توصیه می شود که حتما مواظب پوست اطراف ناخن های خود باشید. اگر پوست اطراف ناخن تان کنده یا بلند شده باشد به خوبی مراقب باشید تا کشیده و دچار سوزش نشود و همچنین از کندن پوست یا جویدن آن خودداری کنید. با مالیدن روغن هایی مانند روغن بادام و نارگیل پوست اطراف ناخن تان را مرطوب کنید.

 رعایت بهداشت راهی برای زیبا تر شدن ناخن

به نظافت ناخن های خود بسیار اهمیت دهید و ناخن های خود را به طور مرتب بشویید و از بلند کردن بیش از اندازه ناخن های خود بپرهیزید چرا که باعث جمع شدن آلودگی ها و میکروب ها در زیر ناخن هایتان می شود. روغن درخت چای یک روش طبیعی برای میکروب زدایی ناخن ها هست به طوری که روغن را باید روی ناخن های خود بمالید و ماساژ دهید تا باکتری های موجود از بین بروند.

از مرطوب کننده ها استفاده کنید

  از آن جایی که خشکی، هم می تواند برای پوست ضرر داشته باشد به همان اندازه می تواند برا ناخن ها ضرر داشته باشد. پس حتما ناخن های خود را به طور مکرر مرطوب کنید چون ناخن انسان خیلی ظریف می باشد. برای این که ناخنی مرطوب و جذاب داشته باشید می توانید از کرم ها و روغن های مرطوب کننده استفاده کنید.

سامانه رزرواسیون بیونا

مرتب کردن ناخن ها برا جذابیت بیشتر

 برای داشتن ناخن های منظم و مرتب می توانید به آرایشگاه های مدرن و مجهز مراجعه کرده و نوبت مانیکور برای ناخن هایتان بگیرید. البته شما می توانید با استفاده از ناخن گیر و سوهان هم به ناخن های خود نظم و آراستگی لازم را بدهید تا جذابیت شما چند برابر شود.

ژلیس راهی برای محافظت ناخن

ژلیس یک لایه محافظ برای ناخن ها است. این لایه باعث مراقبت از ناخن های شما می شود و از بوجود آمدن هرگونه آسیب جلوگیری می کند. ژلیس باعث ضخیم شدن ناخن های شما هم می شود.

در هنگام پاک کردن لاک، ناخن های خود را خراش ندهید

خراشیدن ناخن می تواند بدترین کاری باشد که در حق ناخن می توان کرد. خراشیدن ناخن عواقب بدی چون پوسته پوسته شدن ناخن و زبر شدن ناخن را به همراه دارد.  سامانه رزرواسیون بیونا یک روش خوب و راحت برای پاک کردن لاک ناخن به شما مخاطبان عزیز پیشنهاد می کند و آن هم این است که از پد های پاک کننده لاک استفاده کنید تا آسیب به ناخن های خود وارد نشود.

استفاده از دستکش

اکثر مواد های شوینده صنعتی دارای مواد شیمیایی هستند که اگر با ناخن های دست تماس پیدا کنند باعث آسیب ناخن ها می شوند. برای این که آسیبی به ناخن ها وارد نشود در هنگام کار در منزل و یا شستن ظروف حتما از دستکش استفاده کنید و در پایان کار دستکش ها را به خوبی شسته و در جای گرم یا در زیر نور آفتاب آویزان کنید تا به خوبی خشک و ضد عفونی شود.

دادن شکل خوب و خاص برای ناخن ها

خانم ها می توانند با استفاده از سوهان به ناخن های خود شکل بدهند و باعث زیبایی بیشتر ناخن های خود شوند البته ناگفته نماند که در هنگام سوهان کشیدن دقت کنید که از حرکات تند و خشن بپرهیزید زیرا این امر به ناخن ها آسیب جدی وارد می کند.

نظرات

درج نظر